datová schránka: rx2bwxp

Dolní Domaslavice
Oficiální stránky obce Dolní Domaslavice

foto

Sběrné nádoby jsou umístěny na vyhrazených stanovištích u rodinných domů a u místních a účelových komunikací.

Nebezpečný odpad, objemný odpad a vysloužilá elektrozařízení

• NEBEZPEČNÝ ODPAD

Tyto odpady, nebo obaly jimi znečištěné mají nebezpečné vlastnosti, které mohou ohrozit zdraví lidí a životní prostředí. Proto musí být využity, či odstraněny ve speciálních zařízeních.

Tyto odpady nepatří do běžné popelnice na směsný odpad. Jedná se např. o: barvy, lepidla, rozpouštědla, oleje, pesticidy, léky a domácí chemikálie.
Nebezpečné odpady můžete odkládat prostřednictvím mobilního sběru, který je organizovaný obcí Dolní Domaslavice 2x ročně. Když si nevíte rady s nějakým prázdným obalem, podívejte se na jeho etiketu, vždy by měla být na jeho obalu informace, jak s daným obsahem naložit. Staré léky můžete vrátit do jakékoliv lékárny.

• OBJEMNÝ ODPAD

Jedná se např. o starý nábytek, koberce, linolea, umyvadla, toalety, kuchyňské linky, elektrotechniku, drobný stavební odpad atd.
Tyto odpady můžete odkládat prostřednictvím mobilního sběru, který je organizovaný obcí Dolní Domaslavice 2x ročně. V případě, že v určitém časovém úseku produkujeme těchto odpadů velké množství – provádíme např. rekonstrukci domu, tak si objednejte a zaplaťte přistavení velkoobjemového kontejneru u specializované firmy.

• VYSLOUŽILÁ ELEKTROZAŘÍZENÍ

Jedná se např. o zářivky, výbojky, teploměry, chladničky, mrazáky, televizory, monitory, rádiu a jiná elektrozařízení.
Tento odpad můžete odkládat prostřednictvím mobilního sběru, který je organizovaný obcí Dolní Domaslavice 2x ročně.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, neděle 2. 10. 2022
pondělí 3. 10. slabý déšť 10/8 °C